Ekoller Serisi, 2: Psikodinamik & Psikanalitik Terapiler

Coming Soon neon sign vector. Coming Soon Design template neon sign, light banner, neon signboard, nightly bright advertising, light inscription. Vector illustration.

Benim kuruculuğunu üstlendiğim “Psikoloji Mentorluk” platformu altında Psikoloji bölümü lisans öğrencilerinden oluşturduğumuz harika bir ekiple taze bir yola çıktık. Hepimizin kendi kariyer yolculuğunda kafasında pek çok “acaba?” ile hareket ettiği zamanlar oluyor. Çeşitli yol ayrımlarına geldiğimizde ise her iki yola da yeterince ışık tutulmadığı için çok daha fazla kaygı hissediyoruz: Hangi yol benim için daha uygun? Bir seçim yaptığımda, hangi seçeneği kaybediyorum? Kendi arzularıma, hayallerime, hedeflerime ve kişiliğime göre nasıl bir plan çizmeliyim kendime?

Hepimizin paylaştığı ortak acabalardan yola çıkarak bu platformu oluşturduk. Böylece psikolojinin farklı alanlarında uzmanlaşmış kişilerin bakış açılarını, kariyer yolculuklarını ve mesleki tecrübelerini paylaştığı samimi kahve sohbetleri ile ilk adımları atıyoruz. Bu paylaşımlar yalnızca teorik bir zemine değil, kişisel deneyimlere de dayanıyor.

Bir ruh sağlığı çalışanından ötekine, bir uzmandan adaya kadar aslında kendi aramızda mesleki bir dayanışma sağlamayı hedefliyoruz. Bu minvalde online seminerler, interaktif etkinlikler, çeşitli konularda atölyeler ve çok daha fazlasını organize etmeyi planlıyoruz.

Beğenilen serimiz “Ekoller Serisi” ile psikoterapi dünyasında var olan farklı ekol ve yöntemlere dair konuştuğumuz, temel bilgileri aldığımız ve aklımıza takılan sorulara yanıtlar bulduğumuz bir seridir. Özellikle lisans hayatında ekol ve yöntemlere dair verilen bilgilerin azlığı, yüksek lisans başvuru sürecinde üniversitelerin ekollerine göre kendi yolumuzu çizmemiz gerekmesi ve bir ekolü ötekinden ayıran özelliklerin bilinmesinin önemi bizi bu seriye başlama konusunda motive etti.

Ekoller serisinin ikinci semineri olan “Psikodinamik & Psikanalitik Terapi“ ile konuşmacılarımız Psikolog Derin Kubilay ve Psikolog Bengü Kovar sizlerle buluştu.

Yer: Zoom, Online Seminer

Tarih: 18.03.2022

Saat: 20.0022.00

Program Akışı

Oturum 1: Ana Hatlarıyla Psikodinamik ve Psikanalitik Terapiler

Ara

Oturum 2: Vaka Örnekleri, Seans Canlandırmaları ve Video Gösterimleri

Birisi “Ekoller Serisi, 2: Psikodinamik & Psikanalitik Terapiler” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: