Ekoller Serisi, 1: Bilişsel Davranışçı Terapi & Şema Terapi

Benim kuruculuğunu üstlendiğim “Psikoloji Mentorluk” platformu altında Psikoloji bölümü lisans öğrencilerinden oluşturduğumuz harika bir ekiple taze bir yola çıktık. Hepimizin kendi kariyer yolculuğunda kafasında pek çok “acaba?” ile hareket ettiği zamanlar oluyor. Çeşitli yol ayrımlarına geldiğimizde ise her iki yola da yeterince ışık tutulmadığı için çok daha fazla kaygı hissediyoruz: Hangi yol benim için daha uygun? Bir seçim yaptığımda, hangi seçeneği kaybediyorum? Kendi arzularıma, hayallerime, hedeflerime ve kişiliğime göre nasıl bir plan çizmeliyim kendime?

Hepimizin paylaştığı ortak acabalardan yola çıkarak bu platformu oluşturduk. Böylece psikolojinin farklı alanlarında uzmanlaşmış kişilerin bakış açılarını, kariyer yolculuklarını ve mesleki tecrübelerini paylaştığı samimi kahve sohbetleri ile ilk adımları atıyoruz. Bu paylaşımlar yalnızca teorik bir zemine değil, kişisel deneyimlere de dayanıyor.

Bir ruh sağlığı çalışanından ötekine, bir uzmandan adaya kadar aslında kendi aramızda mesleki bir dayanışma sağlamayı hedefliyoruz. Bu minvalde online seminerler, interaktif etkinlikler, çeşitli konularda atölyeler ve çok daha fazlasını organize etmeyi planlıyoruz.

İlk etkinliğimiz ”Psikolojide Yüksek Lisans: Mezun ve Öğrenci Buluşması” ile Klinik Psikoloji, Çift ve Aile Terapisi, Nöropsikoloji üzerine çalışan 3 farklı uzmandan kendi yüksek lisans süreçlerini, alana dair deneyimlerini ve sorulan sorulara verilen yanıtları dinledik. (Detaylı bilgi için tıklayınız)

Yeni serimiz “Ekoller Serisi” ise psikoterapi dünyasında var olan farklı ekol ve yöntemlere dair konuşacağımız, temel bilgileri alacağımız ve aklımıza takılan sorulara yanıtlar bulabileceğimiz yepyeni bir seri olacak. Özellikle lisans hayatında ekol ve yöntemlere dair verilen bilgilerin azlığı, yüksek lisans başvuru sürecinde üniversitelerin ekollerine göre kendi yolumuzu çizmemiz gerekmesi ve bir ekolü ötekinden ayıran özelliklerin bilinmesinin önemi bizi bu seriye başlama konusunda motive etti.

Bu serinin ilk semineri olan “Bilişsel Davranışçı Terapi & Şema Terapi“, konuşmacılarımız Uzm. Klinik Psikolog Cansu Yurtseven ve Uzm. Klinik Psikolog Buse Duran sizlerle buluştu.

Yer: Zoom, Online Seminer

Tarih: 21.02.2022

Saat: 20.00

Etkinliklerimize katılan katılımcılar arasından birine seminerlerde bir psikoloji kitabı hediye etme geleneğimizi burada da devam ettiriyor olacağız.

Birisi “Ekoller Serisi, 1: Bilişsel Davranışçı Terapi & Şema Terapi” üzerinde düşündü

  1. Böyle etkinlikler psikoloji öğrencilerin mesleğini icra etmesinde yarar sağlamaktadır.
    Çok daha yeni, güzel etkinlikler görüşmek dileğiyle.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: