Psikolojide Yüksek Lisans: Mezun & Öğrenci Buluşması

Psikoloji Mentorluk ekibinden herkese iyi günler!

Benim kuruculuğunu üstlendiğim “Psikoloji Mentorluk” platformu altında Psikoloji bölümü lisans öğrencilerinden oluşturduğumuz harika bir ekiple taze bir yola çıktık. Hepimizin kendi kariyer yolculuğunda kafasında pek çok “acaba?” ile hareket ettiği zamanlar oluyor. Çeşitli yol ayrımlarına geldiğimizde ise her iki yola da yeterince ışık tutulmadığı için çok daha fazla kaygı hissediyoruz: Hangi yol benim için daha uygun? Bir seçim yaptığımda, hangi seçeneği kaybediyorum? Kendi arzularıma, hayallerime, hedeflerime ve kişiliğime göre nasıl bir plan çizmeliyim kendime?

Hepimizin paylaştığı ortak acabalardan yola çıkarak bu platformu oluşturduk. Böylece psikolojinin farklı alanlarında uzmanlaşmış kişilerin bakış açılarını, kariyer yolculuklarını ve mesleki tecrübelerini paylaştığı samimi kahve sohbetleri ile ilk adımları atıyoruz. Bu paylaşımlar yalnızca teorik bir zemine değil, kişisel deneyimlere de dayanıyor.

Bir ruh sağlığı çalışanından ötekine, bir uzmandan adaya kadar aslında kendi aramızda mesleki bir dayanışma sağlamayı hedefliyoruz. Bu minvalde online seminerler, interaktif etkinlikler, çeşitli konularda atölyeler ve çok daha fazlasını organize etmeyi planlıyoruz.

Buna yönelik olarak ilk etkinliğimiz ile karşınızdayız: ”Psikolojide Yüksek Lisans: Mezun ve Öğrenci Buluşması”. Bu etkinlikle Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Master’ı yapan Derin Kubilay, Groningen Üniversitesi’nde Klinik Nöropsikoloji Master’ını bitiren Simay Bayatlı ve Bilgi Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Master programını bitiren Havva Nur Kan kendi tecrübelerinden yola çıkarak sizlerle bir araya geldi. Bu keyifli sohbette bilgi, deneyim ve kişisel kariyer yolculuğumuzu sizlerle paylaştık; sizlerden gelen sorularla meslektaşlarımıza destek olduk.

Buna ek olarak, ilk etkinliğe özel olarak katılımcılardan birine de bir psikoloji kitabı hediye ettik. Sizleri de gelecekteki etkinliklerimize bekleriz!

Birisi “Psikolojide Yüksek Lisans: Mezun & Öğrenci Buluşması” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: