Etkinlikler

ÜNİVERSİTE TV RÖPORTAJ

Psikolog, klinik psikolog ve psikiyatr arasındaki fark nedir? Toplumuzda dünden bugüne psikoterapi ve ruh sağlığına olan bakış açısı nasıl bir değişim gösterdi? İyi bir terapistte olması gereken özellikler nelerdir? Sık karşılaşılan ama gözardı edilen duygusal şiddet konusu nasıl ele alınıyor? Bu ve çok daha fazlasını konuştuğumuz programımız yarın akşam 19.00’de hem televizyonda hem de https://www.universitetv.com.tr üzerinden yayınlanacaktır.

İyi seyirler dilerim🌱

BAĞLANMANIN İLİŞKİLERE YANSIMASI

Uzman Klinik Psikolog, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti İrem Akın, çocukluk döneminde kurulan bu bağlanmanın ilişkilerimize olan yansıması konusunda ufuk açıcı bir seminer verecek. Bu seminerle hem kendi bağlanma stiliniz hem de günlük hayatınıza olan etkisi üzerine düşünebilirsiniz. Etrafınızdaki ilişkilere karşı da bir başka gözden bakmaya hazır olun. Detaylı bilgi için tıklayınız.

ŞİZOFRENİ HASTALARI İÇİN SIRADIŞI BİR TEDAVİ

Psikoloji Mentorluk ile yeni döneme taze bir başlangıç yapıyoruz! Psikoloji dünyasının en enteresan patolojilerinden biri olarak görülen şizofreni konusunu bu seminerde ele aldık. Peki, bu seminerin şizofreni üzerine yapılmış diğer seminerlerden farkı nedir? Türkiye’de şizofreni hastaları ile tiyatro oyunları sahneleyen Psikiyatrist Dr. Basri Köylü, “Ben de Varım!” adlı tiyatro grubu ile farklı şehirlerde bu oyunları sergiliyor. Bu sayede hem hastaların semptomlarında bir iyileşmeye ön ayak oluyor, hem de şizofreni hastalarına yönelik toplumdaki önyargılarda bir kırılma sağlıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yüksek Lisans Kararım

Psikoloji lisans bitmek üzere, pek yakında kepler atılacak, diplomalar alınacak. Peki ya sonra?

Hemen yüksek lisansa başlamalı mıyım, yoksa bir yıl ara mı vermeliyim? Yüksek lisans kararını nasıl vereceğim? Yurtdışında mı okumalıyım, yoksa burada bir üniversiteye mi girmeliyim? Motivasyon mektubu da ne demek? Eğer sizin de aklınızda bunun gibi sorular varsa yalnız değilsiniz. Yüksek lisans ile ilgili 2 farklı eğitim olacak. Birinci eğitimde kafanızdaki sorulara dair genel bilgiler edinebilecekken ikinci eğitimde kendi deneyimlerinden de yararlanarak size özel bir danışmanlık veriyor olacağım. Bu eğitimlerle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Coming Soon neon sign vector. Coming Soon Design template neon sign, light banner, neon signboard, nightly bright advertising, light inscription. Vector illustration.

Kahve Sohbeti

Hep seminer mi, biraz daha kahve sohbeti! Beraber psikolojinin bir ucundan tutalım, okuduklarımız ve izlediklerimizi paylaşalım, sorularımızı tartışalım. Psikodinamik & Psikanalitik Terapiler adlı semineri gerçekleştirdiğimiz Psk. Derin Kubilay ve Psk. Bengü Kovar ile keyifli bir akşam geçireceğiz. Samimi bir sohbete varsan, kahveni al ve gel 🙂

Ekoller Serisi, 2: Psikodinamik & Psikanalitik Terapiler

Beğenilen serimiz “Ekoller Serisi” ile psikoterapi dünyasında var olan farklı ekol ve yöntemlere dair konuştuğumuz, temel bilgileri aldığımız ve aklımıza takılan sorulara yanıtlar bulduğumuz bir seridir. Bu serinin ikinci semineri olan “Psikodinamik & Psikanalitik Terapi“ ile konuşmacılarımız Psikolog Derin Kubilay ve Psikolog Bengü Kovar sizlerle buluşacak.

Coming Soon neon sign vector. Coming Soon Design template neon sign, light banner, neon signboard, nightly bright advertising, light inscription. Vector illustration.

Ekoller Serisi, 1: Bilişsel Davranışçı Terapi & Şema Terapi

Yeni serimiz “Ekoller Serisi” ise psikoterapi dünyasında var olan farklı ekol ve yöntemlere dair konuşacağımız, temel bilgileri alacağımız ve aklımıza takılan sorulara yanıtlar bulabileceğimiz yepyeni bir seri olacak. Bu serinin ilk semineri olan “Bilişsel Davranışçı Terapi & Şema Terapi“, konuşmacılarımız Uzm. Klinik Psikolog Cansu Yurtseven ve Uzm. Klinik Psikolog Buse Duran sizlerle buluşacak.

Psikolojide Yüksek Lisans: Mezun & Öğrenci Buluşması

Psikoloji bölümü öğrencileri ile kurduğumuz “Psikoloji Mentorluk” platformu altında online seminerler dizisi düzenliyoruz. İlk etkinliğimiz “Psikolojide Yüksek Lisans: Mezun & Öğrenci Buluşması” etkinliğinde Klinik Psikoloji – Derin Kubilay, Klinik Nöropsikoloji- Simay Bayatlı ve Çift ve Aile – Havva Nur Kan konuştu.

Learning from One Another Webinar

PSI CHI tarafından organize edilen “Learning from One Another” Webinarında kariyer yolculuğum, yüksek lisans süreci ve adım adım psikoloji öğrencisinden klinik psikolog olmaya giden yolu konuştuk.

Akademi’de Kariyer Webinar

Psikologlar TR tarafından düzenlenen “Akademi’de Kariyer” Webinarında yüksek lisans süreci üzerine gelen sorular doğrultusunda psikoloji lisans öğrencileri ile buluştuk. Kariyerimizi şekillendirmek üzerine sohbet ettik.

Psikoloji Rehberi: Merak Edilenler Webinar

Psikolojiye merak duyan herkesin katıldığı bu webinarda psikoloji ve psikolog kavramları, ünlü psikoloji deneyleri, tarihe adını altın harflerle kazıyan psikologlar, psikolojik bozukluklar, psikolojinin alt dalları, psikoloji üzerine kariyer ve son olarak doğru bilinen yanlışlar hakkında konuştuk.

Yeni içerik doğrudan gelen kutunuza iletilsin.

%d blogcu bunu beğendi: